Blog

Wielotematyczny

Wytwórcy środków pielęgnacyjnych od zawsze prześcigali się w odnajdywaniu coraz to nowocześniejszych, niemal magicznych związków i wykorzystaniu jeszczebardziej kuszących i egzotycznie brzmiących pierwiastków składowych. Wyścig ten przywiódł jednak do tego, że każdego roku na własną skórę nakładamy wielką liczbę chemikaliów. Większość z nich po jakimś czasie dało się poznać jako szkodliwe dla zdrowia. W sprzeciwie wobec tego postępowego pociągu stoi coraz bardziej szanowana kosmetyka organiczna.

Historia i źródła kosmetyków naturalnych

Od jakiegoś czasu coraz wyraźniej możemy oglądać prąd polegający na występowaniu w produktach do pielęgnacji elementów wynikłych z roślinnego ekosystemu. Niejednokrotnie są to medykamenty całkowicie nieobce minionym pokoleniom. Do łask wracają takie specyfiki, jak wosk pszczeli olej lniany i inne roślinne produkty, czy olejki eteryczne. Z tego środowiska wyłaniają się ponadto firmy wystawiające na sprzedaż absolutnie ekologicznie uzyskane produkty pielęgnacyjne, a więc takie, wewnątrz których składzie nie wykryjemy najmniejszego udziału sztucznych składników.

Jakie rodki organicznego pochodzenia opłaca się nabyć i z jakiej przyczyny?

Duża liczba użytkowników obserwuje dodatnie skutki i skłania się totalnie przestawić na kosmetykę naturalną. Jak jednak zacząć, aby przekonać się, czy eko-kosmetyki są dla nas odpowiednie? Oczywiście można sprawdzić na sobie organiczne, natłuszczające masło do ciała i naturalny scrub do ciała. Przywołane pozycje wydają się godne zainteresowania i , łatwiej też jest je zdobyć. Możemy także zabrać się za ich produkcję samemu. Natłuszczające masło do skóry złożone z masła shea, czy też kakaowego to wyjątkowy kosmetyk, do wykorzystania w zimowe dni. Naturalny scrub do ciała to kolejny perfekcyjny produkt na początek. Stworzony własnym sumptem, na przykład z mielonej kawy czy cukru z dodatkiem soku z aloesu i oleju arganowego w połączeniu z sokiem z kokosa kosztuje tyle co nic, a spisze się fenomenalnie, zapewniając wyjątkowo gładką i delikatną w dotyku skórę.

Co jeszcze opłaca się wiedzieć?

Otwierając historię z kosmetyką organiczną łatwo wpakować się w jedną z pułapek zastawianych przez korporacje. Wiele zewnętrznych powłok na sklepowych półkach atakuje oczy hasłami w rodzaju “eko” czy “natural”, niestety najzwyczajniej są to zabiegi marketingowe. Powinno się zatem czytać indeks komponentów nabywanych kosmetyków. Warto wzbogacić wiedzę, przykładowo z pomocą internetu, w zakresie tego, jakie z komponentów faktycznie są organiczne a przy tym korzystne, które natomiast krzywdzące.

Więcej przeczytasz na
tej stronie

Moda

Comments are closed.